Rozšíření

 

Evoluce a její podstata je tak zajímavé téma, že je škoda ho dále nerozvíjet. Pracujeme proto na rozšíření pravidel a dodatcích, které již tak zajímvou hru udělají ještě lepší.

Už teď vám můžeme slíbit, že rozšíření budou nejméně dvě.

A protože v dubnu 2016 jsme dokončili již druhé rozřízení základní hry, je nyní kompletní celá trilogie!

Team Pexi


Čas létat (1. rozšíření)

Vydejte se do druhohor a prožijte další level dobrodružství. Nastal Čas létat!

Od září 2015 můžete svou základní sadu hry Evoluce-O původu druhů rozšířit o nové zajímavé schopnosti a speciální karty. Živočichové vylezly z vody, obsadily souš a stali se vládci světa. Nyní se chystájí ovládnout i vzdušný prostor. Využívejte letecké schopnosti, lstivé útoky z nenápadné skrýše, nebo se lépe braňte díky novým obranným vlastnostem. A pokud to s tvým zvířecím společenstvím půjde z kopce možná Ti nakonec pomůže Ďas!

Přemýšleli jste někdy, jak vlastně vypadá taková evoluce? V karetní hře "Evoluce: O původu druhů" jste si ji mohli vyzkoušet na zemi. Teď je ale na čase dojít na kraj skály, roztáhnout svá vzrostlá křídla a vznést se nad všechny své předky. Nadešel Čas létat! Právě tak se jmenuje rozšíření, které přináší do hry Evoluce: Původ druhů spoustu novinek a možností, o kterých jste dosud mohli jenom snít. A nejde pouze o ovládnutí pradávného vzdušného prostoru, ale o vývoj na všech frontách. Celkem 42 karet, s mnohými novými vlastnostmi, nabízí dosud nepoznané možnosti vývoje. Vyzkoušejte si je na vlastní kůži a staňte na vrcholu potravinového řetězce!

Rozšíření přináší nové karty a nové směry, kterými lze svěřená zvířata rozvíjet. Kromě titulního letu jako obranného mechanismu před predátory nechybí i další způsoby, jak se vyhnout sežrání – ulita a inkoustový mrak. Ovšem s ubývající kořistí se musí nějak srovnat i masožravci, kterým se zvyšuje inteligence – s použitím karty rozum tak můžete nově ignorovat jeden obranný rys úlovku a při využití karty léčka zase ukrást jinému živočichovi jeho pracně získanou kořist. Nově také můžete účinněji škodit ostatním s využitím karty parazita, která dělá zvíře hladovějším.
Hra rozšiřuje zážitek a je povinností pro všechny majitele základu. Velkým bonusem je umožnění hry ve vyšším počtu hráčů a také zvýšení celkové variability. Je jasné, že Evoluce pokračuje - a vy budete chtít být u toho.

Co získáte navíc pořízením rozšíření Evoluce-Čas létat?
Celkem 42 nových karet (např. Ďas mořský, Léčka, Rozum, samozřejmě Létání a další), díky kterým může hrát až 6 hráčů najednou. Dále 21 žetonů potravy a tukových zásob a další hrací kostku, která není jen tak "do počtu".
 


Kontinenty (2. rozšíření)

Tak duben 2016 je ten okamžik kdy se uzávírá celá trilogie her EVOLUCE o vývoji živočišných druhů na zemském povrchu i pod vodní hladinou.

Právě vychází 2. rozšíření hry Evoluce-O původu druhů, které mapuje možnosti živočichů po rozpadu prapůvodního kontinentu Pangea. Země se trhá, vznikají nová moře...dnes už víme, že toto hrozivé období tvorové na Zemi přežili. Ale vyzkoušejte si i Vy možnosti, která vám skýtají 2 nové kontinenty Laurasie a Gondwana a migrujte mezi moři a řekami.
Poslední díl trilogie se před vámi otevírá!

Rozšíření Kontinenty můžete hrát samostatně se základní hrou Evoluce - O původu druhů, nebo můžete obě rozšíření smíchat a zahrát si se všemi možnostmi,které vám obě rozšíření nabízejí.
Kormě zcela mových karet kontinentů a moře, se ve hře objeví i jeden nový, velmi zákeřný rys! A věřte, že z něho žádný hráč nebude mít radost... inu takový je život a vývoj živočichů!

Popis hryRozšíření hry Evoluce - Kontinenty

Počet hráčů: 2-4
Věk od 12 let
 
Kontinenty jsou druhým rozšířením naučně-vzdělávací karetní hry Evoluce: O původu druhů. Toto rozšíření obsahuje 42 karet s osmi novými rysy, tři speciální karty kontinentů, šest  děličů území, kostku, nové žetony jídla a dvojjazyčná pravidla. Ke hře budete potřebovat základní balení Evoluce - O původu druhů. Rozšíření Kontinenty je možné kombinovat také s prvním rozšířením Čas létat.

Ve hře Evoluce má každý hráč pod kontrolou svoji vlastní populaci živočichů, které dále rozvíjí přiřazováním nových rysů a zajišťuje tak jejich přežití. Ten, jehož populace je na konci hry největší a nejpokročilejší se stane vítězem. Základní hra obsahuje téměř stovku speciálních karet s jednotlivými rysy pro živočichy a to celkem 17 různých druhů. Rozšíření Kontinenty přidává osm nových rysů a také úplně nový herní prvek – rozdělení herní plochy na dva prakontinenty a oceán.

Jakmile hráč přidá do svojí populace nového živočicha, okamžitě také rozhodne, na kterém kontinentu bude žít – v Laurasii nebo Gondwaně – a jeho kartu podle toho vyloží nad nebo pod speciální kartu území. Pokud živočich získá rys „plavání“, je okamžitě přesunuto do oceánu (napravo od děliče území). Každé teritorium má svoji vlastní nezávislou banku potravin, přičemž platí, že v Laurasii je obvykle méně jídla, zatímco Gondwana je na jídlo bohatší (ačkoliv skutečná zásoba závisí na hodu kostkou). Množství jídla v oceánu je naproti tomu stabilní a zůstává stejné v každém tahu. Také rysy živočichů  fungují vždy pouze pro teritorium, ve kterém se nachází, proto masožravec z Gondwany nemůže zaútočit na živočicha v oceánu nebo sdílet rys s někým z Laurasie. Ovšem v nabídce jsou i nové rysy (včetně letu z rozšíření Čas létat), které umožní živočichům migraci z kontinentu na jiný a živočichové se schopností plavání mohou také migrovat do oceánu.

 
Migrace – umožňuje živočichům přesun mezi teritorii
Nádor– krutý parazit, který v každém kole zničí jeden rys hostitele, což může časem vést až ke smrti živočicha
Štítovec – umožňuje živočichům společný pohyb s migrujícím živočichem (i když tento živočich patří jinému hráči)
Regenerace – pokud je živočich s tímto rysem sežráno masožravcem, na konci kola ožije i se všemi svými rysy
Rekombinace – umožňuje živočichům výměnu rysů
Stádo – na živočicha s tímto rysem nelze zaútočit, pokud teritorium obsahuje stejný nebo vyšší počet živočichů s rysem stáda než masožravců
Žahavci – zničí všechny rysy masožravce, který sežral živočicha s tímto rysem
Stavitel – zvyšuje nabídku jídla pro teritorium
 

Pro hru Evoluce s tímto rozšířením stačí pouze zamíchat nové rysy do balíčku základní hry. Každý z hráčů dostane jednu kartu děliče. Do středu stolu pak položí karty kontinentů, na které se budou umisťovat žetony jídla. Pokud hrajete ve dvou nebo třech hráčích, doporučujeme použít přibližně polovinu balíčku a zbytek karet vrátit do krabice. Tak dosáhnete rychlejší partie.

 

Obsah balení:
42 karet
3 karty teritorií
4 dělivač území
24 žetonů
1 kostka
1 český a slovenský návod ke hře